O ženách, které dělají to, co milují
I ženy mohou být finančně nezávislé!
vložila 30.11.2021
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

I ženy mohou být finančně nezávislé!

Když jsem kolem 15ti let začala číst knihy o investicích, nikdy mě nenapadlo, že by jsem se něčím takovým mohla živit. Myslela jsem si, že je to něco, čemu se budu věnovat jako můj koníček. 

 

Z koníčku se ovšem stala práce na plný úvazek, kterému se věnuji na 120%. 

 

Vždy, když mluvím o financích, zakládám si na tom, aby mi lidé dostatečně porozuměli. Aby pochopili, v čem moje práce spočívá  a v čem je přidaná hodnota. 

 

Dost ale o mě. V dnešním příspěvku vám chci něco předat.  Jak se na svět financí dívám já a proč si myslím, že i ženy mohou dospět k finanční svobodě. Jak o ní přemýšlet a jak si vybudovat takový majetek, že  jednou nebudete muset pracovat. 

 

Co vlastně finanční nezávislost neboli svoboda je? 

 

Je to stav, kdy máte tolik majetku, ať už kapitálového nebo majetkového, ze kterého vám plyne pasivní měsíční příjem v takové výši, který vám pokryje minimálně vaše měsíční náklady. 

 

Jsou-li vaše měsíční náklady 20 000Kč, finančně svobodné budete v té chvíli, kdy budete mít pasivní příjem ve stejné hodnotě. 

 

Jak k tomu ale dospět? Otázka, kterou zajímá spousta klientů. 

 

Otázku, kterou řeším každý den. Jak si vybudovat takový majatek? Kolik peněz vlastně potřebuji, a co proto musím udělat? 

 

Je to jednoduché a zároveň složité. 

 

Pokud pochopíte základní vzrec, který vám odhalím, budete vědět, kolik si musíte odkládat, abyte jednou byly finančné svobodné. 

Neznamená to, že musíte přestat pracovat a chodit do práce, pokud vás to baví. Znamená to, že můžete být v klidu a rozhodnout se, zda-li do práce chcete. Nebo můžete dělat jen to, co vás baví bez ohledu na peníze. 

 

Jaký je tedy základní vzorec pro výpočet finanční nezávislosti? 

 

Vezměme v potaz, že trhy vám přínáší zisky v půrměru 6% ročně po odečtení inflace. V dlouhodobém horizontu tomu doopravdy takto je. 

Pokud byste měly 1mil. Kč v majetku, roční příjem by byl tedy 60 000 Kč. To znamená 5 tisíc korun měsíčně. 

 

Potřebujete-li 20 000Kč v pasivním příjmu za x let, 4x 5000Kč=20 000Kč měsíčně. 

Potřebujete tedy 5 mil v majetku, který vám generuje 20 000Kč měsíčně. 

 

 

Je to pro vás reálné? Víte, kolik byste si musely odkládat? 

 

Ze zkušeností plyne, že podnikatelé tohoto stavu chtějí dosáhnout za 5-10 let, zaměstannci za 10-30 let. 

 

 

Důležité ovšem je, vyhnout se nejčastějším chybám a nastavit strategii tak, abyste díky ní bohatly a nechudly. Existuje spousta rizik, která vás na cěstě k finanční nezávislosti mohou potkat. Jak se těmto rizikům bránit a co je potřeba pro to udělat? 

 

O jaká rizika jde? 

 

Představte si, že to, co dnes vlastníte nemáte ochráněno. Stejně tak i váš příjem. Může se stát, že přijdete o jedno, druhé nebo oboje. 

Tyto rizika je nutné vyhodnotit, ochránit a tepve pak si začít vytvářet pasivní příjmy. 

 

Tomuto přístupu se říká finanční plánování. Cílem je, aby člověk dosáhl finanční nezávoslosti a zároveň dokázal ochránit svůj majetek. Tzv. neprůstřelné plánování. Ať se stane cokoliv, dosáhnete vašich finančním cílů. 

 

Myslím si a z průzkumu vyplývá, že největší množství finančné nezávislých, to znamená těch, co dosáhli v určitém věku finanční nezávislosti jsou stále muži. 

 

Co kdybychom ale i my, ženy, dospěly do takového stavu? 

 

Zvládneme to společně? Co myslíte? 

 

Zda-li byste rády, abych Vám  rámci finančního plánování pomohla a mohly tak společně budovat okruh budoucích rentiérek, zavolejte nebo napište 

Pokud máte jakékoliv dotazy, určitě se také ozvěte. Jsem tu pro vás! 

 

Tel. : 605491110 

Email: finance@alenakropackova.com 

www.alenakropackova.com

 

 

 

 

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také