O ženách, které dělají to, co milují
I v těhotenství důkladně pečujte o nohy
vložila 10.11.2021
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

I v těhotenství důkladně pečujte o nohy

Těhotenství je bezesporu velmi specifickým obdobím v životě každé ženy. Tělo prochází změnami a v mnoha ohledech je potřeba se tomu přizpůsobit. Otékání nohou či křečové žíly jsou velmi častými nepříjemnostmi, které se během těhotenství objevují. V čem je v tomto období specifická péče o nohy?

Otoky nohou a křečové žíly

Naše nohy jsou základnou našeho těla, celý život nás „nosí“, a tak bychom je měli náležitě odměňovat pravidelnou péčí. A v těhotenství to díky výrazným hormonálním změnám platí dvojnásob. “Díky navyšování hmotnosti nohy více zatěžujeme, což může být jednou z příčin otékání nohou a praskání pokožky pat. Právě otoky nohou a křečové žíly jsou nejčastějšími nepříjemnostmi, se kterými se ženy během těhotenství potýkají,” říká pedikérka z Bis Bis, Jitka Rydvalová.

Reflexní masáž nohou i vhodná obuv

A jak tomu předejít? “Univerzální recept asi neexistuje, ale kromě pravidelného pohybu a vyvážené stravy je důležité nohám dopřát alespoň jednou měsíčně odborné pedikérské ošetření v kombinaci s wellness pedikúrou. Ta je specifická v tom, že obsahuje i reflexní masáž, která je pro nohy velmi uvolňující,” doplňuje Jitka Rydvalová z Bis Bis. Snížení výskytu křečových žil můžete předejít také nošením speciálních kompresních punčoch a rozhodně nezapomínejte na vhodnou obuv. I ta je častým důvodem nejrůznějších problémů s chodidly. Ideální bota je dostatečně prostorná, ohebná a vyrobená z kvalitních materiálů, jako je třeba kůže. Důležité je předcházet i vzniku mykóz a plísní, s tím souvisí i výběr kvalitních bavlněných ponožek . “Určitě doporučuji i boty se zdravotní stélkou, ulevíte tím nejen nohám, ale také zádům,” uzavírá Jitka Rydvalová, z Bis Bis.   

Kosmetika na nohy

Pro péči o nohy a chodidla nejem během těhotenství používejte kosmetiku určenou výhradně k péči o nohy. Ve složení produktů, hledejte zejména ureu a další aktivní látky, které jsou maximálně šetrné k pokožce nohou a zajistí její dostatečné změkčení a hydrataci.

Tip: Pokud potřebujete nohy zvláčnit a vyživit, doporučujeme denní používání krému Bis Smooth, ten obsahuje aktivní látky jako je urea a lactil. Pokud jsou vaše nohy náchylné k plísňovým onemocněním, denně je ošetřujte krémem Bis Pure.

 

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také