Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Denisa Juna: Jak jsem založila PR agenturu
vložila 30.11.0001
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Denisa Juna: Jak jsem založila PR agenturu

S některými našimi specialisty jsem se osobně viděla pouze jednou nebo dokonce nikdy. I tak je ale každý z nich neodmyslitelným článkem našeho pevného týmu.

 

Jmenuji se Denisa a založila jsem mezinárodní PR agenturu. Před 30 lety jsem se narodila v Jablonci nad Nisou do rodiny sklářů. Pocházím z malého městečka Železný Brod, které je proslulé tímto řemeslem. Po střední škole jsem se odstěhovala do Prahy za mediálními studii a pak získala magisterské vzdělání v oblasti marketingu. Že chci jít vlastní cestou jsem si uvědomila díky práci v reklamní agentuře během studií. Jednoduše jsem chtěla růst a cesta k rozvoji byla založit (ještě s několika kamarády z univerzity) svoji vlastní PR agenturu. V Česku vystupujeme pod značkou PR CZECH, mezinárodně jsme PYXIS.MEDIA. Agentury doposud zajistily PR desítkám firem na českém i mezinárodním mediálním trhu.

Londýn a rozjíždění businessu: chaos i euforie

Před čtyřmi lety jsme s přítelem, dnes už manželem, pracovně vycestovali do Londýna. V Londýně to tehdy bylo vystoupení z komfortní zóny, které zpočátku vždycky bolí. Všude panoval chaos, na druhou stranu zažíváte euforii. Londýn je totiž město, které nespí. Silná konkurence je na každém rohu a každý bojuje o metry, což je citelné například při hledání pronájmu bytu.

Pokud o byt máte zájem, není možnost probrat výběr s partnerem, ve frontě stojí další zájemci a vy se musíte ihned rozhodnout a zaplatit deposit. V hlavě se vám honí myšlenky, že třeba nic lepšího nenajdete, protože tohle je už 51. byt s rozumnou velikostí a tak jsme takové situace řešili Facetimem a domlouvali se s partnerem doslova v přímém přenosu. Chvíli jsme žili na severozápadě Londýna, pak jsme se přestěhovali do hipsterského Shoreditch, kde jsem trávila v kavárnách na Brick Lane podstatnou část svého pracovního života a rozjížděla značku PYXIS.MEDIA. Tehdy jsem tým sestavovala uprostřed ruchu kaváren, kde jsem vedla i pohovory, na což si doteď barvitě pamatuji.

Tým je všechno

Základním stavebním kamenem úspěchu jsou podle mě dvě věci: pevný tým šikovných specialistů a správně nastavené BPM (business process management). A právě na náš tým jsem hrdá. Každý z lidí v týmu je naprostý unikát a se specialisty z některých zemí jsem se osobně neviděla. I přesto jsou ale loajálními články PYXIS, na jejichž kvalitní práci se můžu kdykoli spolehnout. Důležitá pro mě byla i silná podpora manžela.

Agentura mě také spoustě věcem naučila: dívat se na vše z více úhlů pohledu, hájit klienta i tým, naslouchat, pokoře, důvěře a otevřené diskusi.

Překážkou býváme my sami

Po zkušenostech, které s vedením PYXIS mám, si myslím, že GTD (getting things done) není správným přístupem k práci. Důležité je být neustále v procesu a sunout věci dál. Nečlením problémy na velké nebo malé, je to ve výsledku jedno, stejně všechny musím vyřešit s maximálním úsilím a dobrým vědomím a svědomím.

Největší překážky totiž bývají v hlavě a v mysli. Musela jsem se naučit rozhodovat se na základě přínosu do budoucna a výsledku — i za cenu toho, že dané řešení zrovna komfortní v danou chvíli.

Nečekejte, jeďte

Zahoďte strach, který vás blokuje a nic neodkládejte — pusťte se do toho. Odjeďte do cizí země nebo založte společnost. Nebo obojí.

Pokud máte strach, připravte si rozumný finanční polštář. Také vždycky mějte na paměti nejrizikovější plán. Co se může stát, pokud neuspějete? Naprosto nic, maximálně se vrátíte do své rodné země nebo do zaměstnání, ale věřte mi, že i tak budete tisíckrát bohatší o zkušenosti, než kdybyste tento krok neabsolvovali. Překážkou je vám vždy jen váš vlastní stín, nikdo jiný.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také