Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Co dělat s nefunkčním odkazem pro sdílení na Facebook? Pomůže vám jednoduchý FB nástroj.
vložila 18.9.2017
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Co dělat s nefunkčním odkazem pro sdílení na Facebook? Pomůže vám jednoduchý FB nástroj.

Ať už máte webové stránky nebo e-shop, považuji v dnešní době téměř za nutnost propojení se sociálními sítěmi. Výběr sociální sítě závisí na předmětu vašeho podnikání, resp. rozhoduje o tom skutečnost KDE se nacházejí vaši zákazníci, ale troufám si tvrdit, že Facebook je sociální minimum.

Každý redakční systém nebo šablona vám umožňuje nastavení tzv. Facebook atributů = titulek stránky, stručný popis a ilustrativní fotografie, které se zobrazí při sdílení odkazu vašeho webu nebo e-shopu.

Takto se zobrazuje náhled při sdílení odkazu na mé stránky:

To, co vidíte při sdílení na facebooku si nastavujete VY NA SVÉM WEBU (E-SHOPU). Bohužel nejste schopny ovlivnit náhledy cizích stránek.

Stává se však, že i když si v administraci stránek vše nastavíte, při sdílení se všechny informace nezobrazují. Nejčastěji chybí obrázek.

Nebo jste se rozhodli pro úpravu, změnili text, titulek nebo popisek a stále se vám zobrazují staré informace.

 

Co s tím?

Rada je jednoduchá. Pro tento účel je zde účinný nástroj tzv. Facebook debugger:

https://developers.facebook.com/tools/debug/

Název zní děsivě, ale práce je rychlá, jednoduchá a účinná

Pokud je náhled špatný, klikněte ještě na “Scrape again”:

A pokud ani nyní není vše tak, jak má být, kliknutí na “Scrape again” zopakujte. Pak už bude vše v pořádku. Debugger mě nikdy nezklamal.

TIP: Pokud řešíte aktualizaci náhledu a ani po opakovaném kliknutí na “scrape again” se změny neprojevují, zkontrolujte, zda jste provedené změny v popisu na svém webu ULOŽILI A AKTUALIZOVALI!

Chcete pomoci s ovládáním firemního facebooku? Poradit jak efektivně zařadit facebook do vašeho podnikání? Ozvěte se mi, najdu pro vás řešení.

 

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také