Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
BITCOINOVÁ EVOLUCE - Změní peníze budoucnosti svět k lepšímu?
vložila 30.11.0001
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

BITCOINOVÁ EVOLUCE - Změní peníze budoucnosti svět k lepšímu?

Technologie jdou neustále kupředu a s pokrokem přicházejí nové možnosti, o kterých se nám před pár lety ještě ani nesnilo. Většina populace stále nemá ponětí o existenci a funkci kryptoměn či kryptoekonomiky a o tom, jak zásadním způsobem dokážou proměnit náš svět v blízké budoucnosti.

Budoucnost patří jednoznačně kryptoměnám. To, co se nyní ve světě děje, je historický bod zlomu. Jsme na začátku velké kryptoměnové (r)evoluce a je jen na vás, jestli budete součástí tohoto přirozeného vývoje a vytěžíte z toho pro sebe maximum nebo to udělá někdo jiný…

Jste-li běžný uživatel internetu, máte „chytrý“ telefon, používáte různé aplikace k práci i k zábavě, jistě jste už o bitcoinu nebo jiných kryptoměnách slyšeli. Možná vás to i zaujalo, začali jste o tom hledat na internetu, ale zavalilo vás takové množství informací, které vás spíše dezorientovalo a odradilo. Nenašli jste totiž pro sebe žádné praktické využití.

Pochopit technologii blockchainu se zdá pro většinu lidí jako nadlidské úsilí a myslím, že ze začátku ji ani úplně pochopit nemusíte, i tak můžete začít využívat kryptoměny jako např. platební prostředek nebo investici. Stejně tak nemusíte chápat, jakým způsobem se „těží“ bitcoiny – to necháme těm, které baví technické věci.

Myslím, že nejdůležitější z toho všeho je osvojit si praktické využití kryptoměn v každodenním životě. Dnes už také nikdo nepřemýšlí, odkud a jakými kanály proudí telefonní signál, internet nebo jak je možné, že když zaplatím kreditní kartou, platba dorazí během několika okamžiků třeba na druhý konec světa. Pro nás je podstatné, že to funguje a usnadní nám to život v mnoha situacích.

 

Jak a proč vznikl BITCOIN

Rok po poslední finanční krizi v roce 2008 vznikla první digitální měna – bitcoin. „Vymyslel“ jej jeden geniální programátor pod přezdívkou Satoshi Nakamoto. Nikdo dosud nezná jeho pravou identitu a není vlastně ani úplně jisté, jestli to byl jeden člověk nebo skupina lidí.

Bitcoin (BTC) je popisován jako digitální nebo virtuální měna. Přesnější by však bylo spíše označení bitcoinová síť, případně protokol. Jedná se o síť počítačů, které mezi sebou navzájem komunikují v režimu „rovný s rovným“ (tzv. peer-to-peer síť).

Hlavní unikátností bitcoinu je jeho plná decentralizace; to znamená, že se nepřipojuje k žádnému centrálnímu zdroji/serveru. Je navržen tak, aby nikdo, ani autor nebo jiní jednotlivci, skupiny či vlády, jej nemohl ovlivňovat, padělat, ovládat peněžní toky nebo způsobovat inflaci. V bitcoinové síti hraje velkou roli šifrování – kryptografie, odtud také název kryptoměna. Bitcoin využívá poznatků kryptografie ke svému bezpečnému fungování.

Bitcoin je digitální informace spojená s unikátní adresou. Adresa může vypadat např. takto: 3ZUCgC5r6DYsfBG7qo4GuTLxDtcH4GsA3h.

Základní jednotkou je 1 BTC – bitcoin, který je dále dělitelný až na 8 desetinných míst. Můžete tedy vlastnit např. 0,003856 BTC. Tato informace je veřejně sdílená v bitcoinové síti a znamená, že vám buď tuto částku někdo poslal, nebo jste ji koupili, případně vytěžili.

Vývoj kryptoměn jde stále kupředu. Čím dál více lidí bitcoin zná a používá, čím dál více lidí fascinuje. A není divu. Stále však o něm přežívají mýty a pořád je složité se zorientovat, pokud chcete vědět více. I proto píšu tento článek.

Technologie tzv. blockchainu, na jejímž základě kryptopeníze vznikají, je jedna z technologíí, která změní naši budoucnost, jako před lety např. internet. Jsem si jistá, že ji změní k lepšímu, evoluce je v dané oblasti prostě nevyhnutelná a už teď je jisté, že se máme na co těšit.

 

Výhody použití Bitcoinu

 

  • Je zdarma - založení účtu, peněženky ani mobilní aplikace nic nestojí
  • Transakce nemůže nikdo zakázat, jsou anonymní, přesto je celý systém veřejný
  • Transakce fungují kdykoliv 24 h denně, 7 dní v týdnu
  • Převod je okamžitý, nízké poplatky, proto velmi vhodný pro mezinárodní převody
  • Plná kontrola nad vlastnictvím, finanční svoboda, nezávislost na finančních autoritách – decentralizovaná technologie, alternativní finanční systém

Jakmile začnete více studovat kryptoměny, je jisté, že vás to pohltí. Za pár týdnů či měsíců se vyznáte v základních věcech a terminologii, budete umět zařídit si vlastní peněženku a nakoupit své první bitcoiny, směnit je na burze.

Od té doby, co se v kryptosvětě pohybuji, se neustále vzdělávám, tvořím si vedlejší příjem, přijímám a platím bitcoiny za různé služby a produkty a mám investováno do několika měn s potenciálem růstu. Je to určitě skvělá příležitost Nové éry a čeká na ty, co jsou připraveni pojmout nové informace i nový způsob myšlení a jít do akce.

Rovněž podpora ze strany žen by mohla výrazně pomoci kapitalizaci kryptoměnového trhu. Hledejme mosty mezi osobní svobodou a novými technologiemi a vydejme se na cestu k realizaci svých snů, neboť to jediné má v životě smysl.

TEĎ je ten nejlepší čas naskočit do vlaku!

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také