Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
3 největší TABU v oblasti digitálních peněz
vložila 30.11.0001
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

3 největší TABU v oblasti digitálních peněz

TABU č. 1: Jak překonat strach z neznámého 

Vzdělávejte se. Neustálé vzdělávání je základ všeho. Kdo má správné informace, ten má náskok před ostatními. Studujte odborné knihy, sledujte videa. Jen tak dokážete překonat počáteční nedůvěru z nového odvětví, které se velmi dynamicky rozvíjí.

Na druhou stranu nemusíte o technologii blockchainu znát úplně všechno. Pro začátek stačí základní informace o založení peněženky, jak nakoupit bitcoin, jak jej bezpečně uchovávat, jaký je rozdíl mezi veřejným a privátním klíčem, jak se vyznat na burzách a směnárnách, atd. 

Dalším způsobem, jak překonat strach, je začít investovat s malými částkami - např. 100, 200, 500, 1000 Kč měsíčně. Vždy investujte pouze volné prostředky, ne peníze na nájem, jídlo, apod. Postupně se naučíte, jak kryptotrh funguje a budete se na něm orientovat rychleji.

Potencionální investoři každým dnem přichází o mnoho zajímavých příležitostí jen kvůli svému strachu udělat první krok a jít do akce. Kvalifikovaní a disciplinovaní lidé se mohou v budoucnu potkat s vysokými zisky. Důležité je hlavně začít. Čím dříve, tím lépe.

Strach udělat chybu je velmi omezující. Jenže plavat se naučíte jen ve vodě, takže odhoďte své strachy a jděte do akce. Akce má za následek zkušenosti a zkušenosti vedou k lepšímu a jistějšímu rozhodování. Všechno je to nakonec o učení se z vlastních chyb, které uděláte. Ale jen tak z vás jednou bude dobrý plavec, který překoná i velké vlny...

 

TABU č. 2: Jak minimalizovat rizika?

Předně je třeba zdůraznit, že rizika spojená s investováním nesete jen a pouze vy sami. Nikdo vás do investice nenutí, a pokud nemáte pod kontrolou své emoce a děsíte se ztráty, tak investici raději odložte.

Zde uvedu několik zásad bezpečného obchodování: 

  • Pro začátek si vyčleňte k investování menší částku, o kterou se nemusíte bát
  • Nastudujte si co nejvíce informací ohledně kryptoměn a neustále se vzdělávejte
  • Diverzifikujte své portfolio i peněženky (není dobré se spoléhat na jedinou technologii)
  • Z kryptoměn volte ty starší a větší, jako je např. bitcoin, litecoin, ethereum, atp.
  • Citlivé informace nikdy neukládejte v online prostředí
  • Dejte pozor, komu a co posíláte - uvědomte si, že transakce nejdou vrátit
  • Zvolte si bezpečnou peněženku (ideálně offline), zabezpečte svá hesla a klíče, pravidelně zálohujte svá data, chraňte data proti virům
  • Důsledně dodržujte bezpečnostní zásady a neinvestujte do pochybných projektů
  • Nespěchejte v rozhodování, používejte zdravý rozum a chladnou hlavu, zkuste nepodléhat emocím
  • Buďte investor, ne gambler! 

 

TABU č. 3: Jak nejlépe zabezpečit svá digitální aktiva?

Doporučuji především chránit své účty silnými přístupovými hesly, používat 2FA (dvoufázové zabezpečení) a ukládat kryptoměnové jednotky v bezpečných úložištích a v několika peněženkách – jak hardwarových (typu Trezor nebo Ledger), tak softwarových.

Nenechávejte své kryptoměny na burze. Tím, že necháváte své prostředky na účtu „prostředníka“ – burzy nebo směnárny, nemáte je pod kontrolou a můžete o ně přijít. Vždy platí: Pokud nevlastníte privátní klíče, nevlastníte ani kryptoměnu.

Zálohujte citlivé informace. Pokud ztratíte přístup ke svému počítači a neuděláte si zálohu svých privátních klíčů, seeds a hesel, nebudete mít přístup ke svým mincím. Stejně tak u 2FA zabezpečení – pokud ztratíte svůj telefon, nepřihlásíte se ke svému účtu na burze. Doporučuji tedy zálohovat klíče i u 2FA autentizace.

 

Lidé mají čím dál větší zájem používat kryptoměny v běžném životě. Stále však je spousta otázek, nejasností a obav, které se týkají této oblasti. Strach z nového a málo známého odvětví může být důvodem, proč ještě žádné bitcoiny nebo jiné digitální peníze nevlastníte ani vy, proč pravidelně neinvestujete a netvoříte si svůj pasivní příjem.

Život je příliš krátký na to, abychom stále něco odkládali, na něco čekali nebo se strachovali. Je čas začít žít podle svých představ. Naše budoucnost je výsledkem rozhodnutí, která učiníme dnes. Není náhoda, že čtete tyto řádky, protože cesty k našim snům mohou mít mnoho podob... 

 

 

 

 

 

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také