Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
10 tipů, jak být úspěšná v čemkoli chcete
vložila 24.11.2015
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

10 tipů, jak být úspěšná v čemkoli chcete

Moje kamarádka chtěla být tanečnicí. Byla přesvědčena, že jí stačí ideální podmínky a náhle se jí stane. Dnes pracuje téměř 12 hodin denně, někdy i déle, a svou práci nenávidí. Asi každý máme nějaký sen. Většinu času však promarníme hledáním snadného způsobu jeho splnění, nějakou zkratky. Zkratky ovšem nefungují. Znám to z vlastní zkušenosti. Pokud chceme být dobří a úspěšní, snadný způsob nehledáme. Zde ode mne máte deset tipů, s jejichž pomocí dosáhnete téměř čehokoliv. Věřím, že to může být i dobrá inspirace pro start podnikání.

1. Nadšení a touha

Tyto dvě substance jsou základem úspěchu. Bez nadšení a touhy by nemohli vědci bádat, sportovci podávat výkony, cestovatelé cestovat... Troufám si tvrdit, že je v sobě máme všichni. Lze je také rozdmýchat vědomě. Zvolíte si cíl, ke kterému chcete dojít, po kterém budete toužit. Musíte být zcela pohlceni činnostmi, které vás mají k cíli dovést a dát do nich vše.

2. Neustálé sebezdokonalování

Je fajn, pokud si zvolíte takový cíl, u kterého víte a umíte vše, co k jeho dosažení potřebujete. Tím to ale nekončí. Náhody nejsou a když tak pouze nárazově. Chcete-li být úspěšná dlouhodobě, musíte se neustále zdokonalovat, zlepšovat a učit se v tom, co už znáte.

3. Učte se od nejlepších

Najděte si člověka, o kterém víte, že je v tom, po čem sama toužíte, skutečně úspěšný. Myšlenku typu: "Rozumím tomu dostatečně dobře, nepotřebuji, aby mne někdo poučoval", si do mysli vůbec neukládejte. Sama jistě ke svému cíli také dojdete, ale bude to trvat mnohem déle. Tak proč se neučit od nejlepších?

4. Opakování je matkou moudrosti

Ať už jste si vytyčila jakýkoli cíl, věnujte jeho dosažení chvilku z každého dne. Opakovaně vykonávejte činnosti, které vás k jeho dosažení mají dovést. Pouhým tímto opakováním se stanete po čase lepšími. Nic nejde hned. Chce to čas.

5. Věnujte se více činnostem

Když jsem se chtěla zdokonalit v kreslení, neustále jsem kreslila pouze koně. Ti mi celkem šli. Ale ukázalo se to jako chyba. Teprve, když jsem začala kreslit více druhů zvířat i postav, se mé kreslířské schopnosti začaly rozvíjet a zlepšovat. Z toho jednoznačně vyplývá, že teprve různorodost vašich činností (zaměřených na oblast, ve které chcete uspět) vám dopomůže být opravdu dobré. Neustále si rozšiřujte svůj obzor.

6. Pozvolný start

Uspět v čemkoli je běh na delší trať. Začněte zvolna, ať se "nezadýcháte" hned na startu. Dosažení cíle by se poté zdálo téměř nemožné. Začněte proto něčím jednoduchým, aby se vám lépe sledoval pokrok. Malými cíli k dosažení velkého. Postupně zvyšujte laťku náročnosti. Vyrazíte-li rovnou za velkým cílem, nebudete dostatečně motivované. I malý úspěch vás posouvá dál.

7. Stýkejte se s těmi, ktěří jsou ve vašem oboru úspěšní

Rozhlédněte po svých přátelích a rodině. Nejspíš spadáte do stejné sociální skupiny a řešíte obdobné problémy... Pokud míříte výš, je nutné stýkat se s lidmi ze skupiny, do které míříte. Ne vždy je to snadné a může vás to stát i pár přátel, kteří třeba nepochopí proč jste se rozhodla být úspěšná právě ve vaší vysněné oblasti.

8. Zůstaňte sama sebou

Úspěch vám nezajistí to, že se budete snažit změnit v někoho jiného. Kopírujte pouze činnosti, nikoli vzorce chování. Mohla byste se jednoho dne probudit a sama sebe nepoznat.

9. Zastavte a rekapitulujte

Velkou částí úspěchu je jistě také značné tempo. Jen neuvíznout na mrtvém bodě. Ale pozor! Občas se zastavit musíte. Je nutné se ohlédnout zpátky a zrekapitulovat veškeré dosavadní činnosti a kroky. Objevit případné chyb či oblasti, kde je potřeba ještě něco vylepšit.

10. Dávejte, abyste dostaly

Čím víc dáte ze sebe, tím víc se vám vrátí. Použiji přirovnání k půjčce, čím víc někomu půjčíte, tím víc vám vrátí na úrocích. A to ve všech oblastech. Ať již v rovině emoční, tak praktické. Dáte hodně lásky, vrátí se vám mnohonásobek apod.

Použiji citát od neznámého autora:

"I cesta může být cíl."

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také