O ženách, které dělají to, co milují
Internet jako mocné médium i dokonalý nástroj, jak vydělávat peníze
vložila 13.6.2017
24.2.2018
Kurzovní lístek - Exchange s.r.o.
EUR 25,200 25,500
USD 20,500 20,800
Chci
vyměnit
EUR

Internet jako mocné médium i dokonalý nástroj, jak vydělávat peníze

Život bez internetu si dnes umí představit jen málokdo. Je to komunikační prostředek, díky kterému jsme neustále v kontaktu s přáteli i obchodními partnery. Umožňuje nám hrát online hry, vzdělávat se, rozšiřovat své znalosti a dovednosti. A v neposlední řadě přináší možnost zajímavých výdělků.

Začněte blogovat

Udělat si vlastní blog není nikterak složité. Jste-li dostatečně tvůrčí a aktivní, můžete si z toho založit slušnou živnost. Aby vám blog začal vydělávat, je třeba se v této problematice dobře zorientovat.

Vyplatí se cílit na určité skupiny lidí (například teenageři, ženy, co milují módu, cestovatelé, pejskaři). Zpočátku je to spíše koníček, časem drobný přivýdělek a budete-li vytrvalí a úspěšní, můžete se tím i začít živit. Důležité je vytrvat a nenechat se odradit počátečními neúspěchy.

Partnerské programy

Affiliate programy fungují na bázi partnerství. Jednoduše řečeno vyděláváte každým kliknutím příchozího návštěvníka na textový odkaz nebo reklamní banner umístěný na vašich stránkách. Jedná se provizní výdělek.

Na jedné straně je inzerent, který chce prodávat určitý produkt. Ten vytvoří affiliate program do kterého se mohou registrovat partneři. Každý z nich obdrží svůj unikátní affiliate odkaz (odkaz na stránky inzerenta). Tyto odkazy partneři umístí na svůj web, vloží jej do newsletterů a na sociální sítě.

Staňte se youtuberem

Tento způsob přivýdělku je v poslední době velice oblíbený zejména mezi mladými lidmi. Co k tomu potřebujete? Tak především dostatek kuráže prezentovat se na videu, nápad a kameru. Poté video vložíte na youtube a čekáte, jaká bude sledovanost.

Práce jako externí redaktor

Online magazíny doslova válcují tištěné časopisy. Mnoho lidí už nemá potřebu nakupovat v trafice, když na internetu najdou vše, co je zajímá. Pokud se chcete stát online redaktorem, nemusíte k tomu mít vystudovanou žurnalistiku. Důležitá je chuť psát, určitá dávka talentu a pak samozřejmě praxe. Práci redaktora můžete spojit s blogováním. Tyto pracovní aktivity jsou totiž vzájemně hodně propojené.

Napište vlastní eBook

Nechce se vám blogovat ani psát články pro online magazín, přesto vás psaní baví? Co třeba napsat elektronickou knihu neboli eBook o něčem, co vás baví a zajímá? Budete potřebovat vlastní webové stránky a tento eBook tam můžete publikovat.

Virtuální asistentka

Virtuální svět je stále ve vývoji a existuje mnoho firem, které hledají právě virtuální zaměstnance, nejčastěji asistentky. Potřebujete jen připojení k internetu, mobilní telefon a nejlépe umět dobře cizí jazyky. Můžete tak navázat spolupráci například se zahraničními zaměstnavateli, kteří potřebují zajistit běžnou agendu – vyřizovat emaily, zabookovat letenku, zajistit místo meetingu a jiné.

Výhoda těchto pracovních pozic nebo přivýdělků spočívá především v tom, že můžete pracovat odkudkoliv, kde je internetové připojení. Z domova i ze zahraničí. Jste zcela nezávislí. 

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také